Zrozumienie – trudna sztuka w relacjach damsko-męskich

Odpowiednia relacja damsko-męska to podstawa satysfakcjonującego związku. Istnieje szereg czynników, które mają wpływ na to, aby relacja ta nie napotykała większych trudności, które mogłyby się odbić na całokształcie związku.

Jednym z nich jest wzajemne zrozumienie. Często spotykamy się z tym, że kobieta nie rozumie zachowania swojego partnera, a mężczyzna nie rozumie postępowania swojej partnerki. Zmiana tych postaw wydaje się być niewykonalna. Jednak istotą jest tutaj nie samo zrozumienie, ale staranie się zrozumieć swoją drugą połówkę. W jaki sposób starać się zrozumieć partnerkę/partnera i jaki może mieć to wpływ na związek? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Na stronie http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ sprawdzisz, które teksty na podryw zadziałają – zobacz!

Jak starać się zrozumieć swoją drugą połówkę?

Najbardziej zagrażającą dla związku sytuacja jest taka, kiedy przyjmujemy postawę muru. Stwierdzamy, że nie rozumiemy swojej drugiej połówki i koniec kropka. Sęk w tym, że często nawet nie próbujemy zrozumieć. Tym samym frustrujemy się, nie dowierzamy, że partner mógł w taki sposób postąpić, wychodzimy mu naprzeciw z pretensjami – i szansa na kłótnię wzrasta. Często wtedy używamy sformułowania: Ja bym tak nie zrobiła/Ja bym tak nie postąpił. Takim stwierdzeniem właściwie trochę sami sobie odpowiadamy na pytanie, dlaczego jej/jego nie rozumiem. Otóż każdy z nas jest inny. Zaś z biologicznego, społecznego, i psychologicznego punktu widzenia – kobieta i mężczyzna różnią się diametralnie. To pewnie wiemy nie od dziś… Jednak te różnice wpływają właśnie na postawy, zachowania, uczucia itd. Przykłady?

  • Ona kupiła nową sukienkę. On zamiast się frustrować, że wydała pieniądze – powinien sobie przypomnieć, że miała do tego prawo. On sam niedawno kupił sobie jakąś nowinkę technologiczną. Poza tym, ona kupiła nowy ciuch może dlatego, aby mu się podobać?
  • On chce wyjść wieczorem na piwo z kolegami. Ona zamiast mu wypomnieć, że mógł z nią oglądać komedię romantyczną przy winie, powinna sobie przypomnieć, że sama była w zeszłym tygodniu na kawie z koleżankami. Zarówno ona, jak i on potrzebują kontaktów ze swoimi znajomymi.

Sedno zrozumienia zachowania drugiej połówki tkwi w tym, aby spróbować się postawić się w jej sytuacji. Zaś po drugie, aby chcieć poznać motywy danego postępowania. Czyli jak ja mógłbym się zachować w takiej sytuacji (istnieje wiele możliwości, a jedną z nich wybrała partnerka) oraz dlaczego ona tak się zachowała. Warto tutaj też przede wszystkim wysłuchać partnera, ponieważ on sam może nam wiele wyjaśnić, co przyczyni się do tego, że lepiej zrozumiemy drugą połówkę.

Wzajemne zrozumienie – efekty

Wzajemne zrozumienie z pewnością wpłynie na to, że relacja damsko-męska będzie bardziej satysfakcjonująca. Wzajemne zrozumienie to także dawanie możliwości drugiej osobie bycia po prostu sobą, dzięki czemu czuje się ona akceptowana i spokojna. Wzajemne zrozumienie wpływa także na to, że czujemy się w związku bezpiecznie. Zaś odpowiednie bezpieczeństwo w związku zapewnia stabilną i długotrwałą relację.